Радио Кочани
Кочани

Од вечерва започнува ноќното скијање на „Пониква“

444

Ски сезонава започна да личи на сериозна ски сезона

Конечно многу снег на Пониква, многу скијачи, топ уредена ски патека, а вечерва,  прв пат сезонава, ноќно скијање.

На ски лифт  1  вечерва од 17.00 часот  блеснаа светилките и официјално  започнува ноќното скијање, забава и уживање.

Скијањето ќе траe до 20:00 часот.

Д.Михајлов

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе