Радио Кочани
Кочани

(видео) Најмладите фудбалери на „Осогово“ ги започнаа подготовките – Тоде Митев прв истрча на „Мантов“

798

Најмладите фудбалери на ГФК „Осогово“ денеска ги започнаа подготовките за претстојната нова сезона. Стотина дечиња се во овој погон на „жолтосините“. Ги предводи една од кочанските фудбалски легенди, Тоде Митев.


Според Митев, иднината на ГФК „Осогово“ се токму овие дечиња. Ни рече, ова е „базата“ од која некогашниот прволигаш треба да регрутира фудбалери за првата екипа.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе