Радио Кочани
Кочани

Известување во врска со изведување градежни работи – замена на сливни решетки на атмосферска канализација

537

АНКЕТА

Ќе има ли парламентарни избори во 2023 година?

Почитувани учесници во сообраќајот,
Ве известуваме дека во тек се градежните активности, односно замената на старите сливни решетки на атмосферска канализација на улица „Страшо Ербапче“ на местото каде што се вкрстува со улицата „Роза Петрова“.
Во интерес на безбедно и брзо завршување на патната инфраструктура потребно е почитување на сообраќајната сигнализација, затоа замолуваме за намалена брзина на движење, зголемено внимание и претпазливост на сите учесници во сообраќајот.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе