Радио Кочани
Кочани

Му се заканувал, го натепал и го ограбил – кривична за маж од Кочани

3,064

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Т.Р.(32) од Кочани, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 15.01.2023 околу 22:10 часот, пред продавница на ул.„Славчо Стојменов“ во Кочани, Т.Р. му се заканил и физички го нападнал З.Ш., одземајќи му торба со лични предмети, мобилен телефон и пари.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе