Радио Кочани
Кочани

43-годишник се однесувал агресивно, па нападнал двајца полицајци во Кочани

6,391

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.В.(43) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 07.01.2023 околу 16:55 часот, пријавениот агресивно се однесувал, а потоа и физички нападнал двајца полициски службеници кои вршеле службени дејства.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе