Радио Кочани
Кочани

ГФК „Осогово“ – Полна теретана, започнаа подготовките на младинскиот погон

390

Фудбалери од кадетскиот и младинскиот погон на ГФК „Осогово“ ги започнаа подготовките и ја наполнија новатат сала за фитнес/теретана што беше донација од членовите на „НИКОЛА МАНТОВ“ и нивнитте поддржувачи. Од здружението најавауваат нови програми за поддршка на младите фудбалери кои наскоро ќе ги претстават пред кочанската јавност. Тренажниот процес е под водство на тренерскиот тандем Тиде Митев и Доминик Тенев.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе