Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Распишан конкурсот за стипендии за ученици и студенти

78

Вчера го објавивме Конкурсот за доделување на стипендии за студенти, ученици на самохрани родители и ученици од социјално ранливи семејства за учебната 2022/2023 година
Апелирам до сите студенти и ученици кои ги исполнуваат условите согласно Правилникот и Конкурсот навремено да аплицираат, вели преку фејсбук објава градоначалникот на Општина Зрновци, Борчо Коцев.
Како Локална самоуправа продолжуваме да вложуваме во учениците и студентите при процесот на образование,наведува Коцев.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе