Радио Кочани
Кочани

Возете внимателно! Магла на неколку патни правци низ државата !!!

219

АНКЕТА

Ќе има ли парламентарни избори во 2023 година?

Магла вечерва има на неколку патни правци во државата.

Како што информира јавното претпријатие „Македонија пат” намалена е видливоста до 40 метри на патниот правец Тетово – Групчин и и Кочани-Виница-Македонска Каменица, а од 50 до 80 метри на патните правци Битола-Прилеп, Скопје-Куманово, Скопје-Велес и Велес-Катланово.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе