Радио Кочани
Кочани

Мирна новогодишна ноќ во Кочани – кочанчани ја дочекаа Новата 2023 година во Градскиот парк

3,426
Новата 2023 година кочанчани ја дочекаа во Градскиот парк со организиран новогодишен дочек, добра забава и музика со музички групи и новогодишен огномет.
На првиот ден од 2023 година, дежурните екипи од Територијалната противпожарна единица и Полициската станица во Кочани информираа дека на преминот од 2022 во 2023 година, Кочани имаше мирна новогодишна ноќ и нивните дежурни екипи поминале без интервенции и проблеми.
Градоначалникот Љупчо Папазов на сите граѓани им посака Новата 2023 година да им донесе добро здравје, просперитет, среќа и новогодишни празници пречекани во мир и благосостојба.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе