Радио Кочани
Кочани

25 ГОДИНИ ЗАЕДНО, 25 години Мебел-Ви.

4,628

Започнавме со едноставна идеја да внесеме свежина и да го подигнеме квалитетот на понудата на мебел во Македонија. И еве денес 25 години подоцна, како најголема компанија за мебел, заедно со Вас прославивме уште еден значаен јубилеј.

Задоволство ни е да соопштиме дека оваа јубилејна година ја заокружуваме со одличен резултат како на македонскиот пазар така и со зголемено присуство и континуиран раст и на поширокиот европски пазар.

 

Следејќи ги стратешките определби на компанијата, освен постојаното модернизирање на производниот процес, ставивме голем акцент и на зелената енергија. Започнавме и завршивме поставување на фотоволтаици на целокупната расположлива површина и со тоа нашата фабрика, магацини, како и сите продажни центри веќе користат зелена енергија и активно допринесуваат за зачувување на животната средина. Со ова сакаме да дадеме пример и да поттикнеме зголемено внимание кон овој сегмент и кај останатите компании од нашата индустрија.

Градежните активности на нашиот нов продажен центар во Струмица очекуваме да бидат готови во првиот квартал од следната година и со доаѓањето на пролетта, заеднички да го отвориме и нашиот 8ми продажен салон кој ќе биде еден од најголемите во државата. Со ова дополнитлно ќе ја доближиме нашата понуда до сите вас.

Јубилејниот 25ти роденден Мебел-Ви и вработените го прославија викендов на централен настан, со добра забава и многу дружење. На корпоративниот настан со сите 180 вработени, свое обраќање имаа сопствениците кои се заблагодарија на вработените и доделија признанија и бонус награди на сите оние кои се подолго време вклучени во развојот на компанијата и се дел од семејството на Мебел-Ви.

На настанот беа претставени и сите проекти кои ќе бидат во фокус во следен период и ќе овозможат и понатаму понуда на исклучителен и препознатлив квалитетен производ. Откриваме и сосема нови предизвици, заедно.

Најголема благодарност до сите наши клиенти и партнери со кои 25 години заедно создаваме, растеме и живееме! Ве покануваме на одлично дружење и супер празнични попусти во сите наши салони низ Македонија.

Квалитет на кој му верувате веќе 25 години.

 

Со почит,

Мебел-Ви Дооел Виница

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе