Радио Кочани
Кочани

Општината информира – Новогодишниот концерт годинава во градскиот парк

2,775

АНКЕТА

Ќе има ли парламентарни избори во 2023 година?

Како делод овогодинешната новогодишна музичка програма на Општина Кочани традиционалниот Новогодишен концерт на ОМУ „Ристо Јуруков“ ќе се одржи на отворено во градскиот парк во деновите:

27.12.2022 – 15 часот (денеска)
28.12.2022 – 12 часот
29.12.2022 – 17 часот

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе