Радио Кочани
Кочани

Амфенол и Македонија осигурување потпишаа договор за соработка

3,247

Утрово менаџерот за продажба на Македонија осигурување – АД Скопје,Филип Мешков, и генералниот директор на Амфенол Технолоџи Македонија, Сашко Наков, потпишаа договор за доброволно приватно здравствено осигурување за над 2600 вработени во компанијата .

При договорот посредуваше брокерското друштво Наше осигурување од Кочани предводено од Верица Ѓоргиевска.

Изјавите од овој значаен настан можете да ги проследите од видео записот на Радио Кочани:

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе