Радио Кочани
Кочани

ЗГ „Никола Мантов“ – Десетката на легендарниот Тоде Митев во фитнес салата на „Осогово“

472

Капитенскиот дрес на нашата легенда Тоде Митев ќе ја краси салата за фитнес/теретана на ГФК “Осогово” и ќе биде мотивација за сите наши млади фудбалери.
Со овој дрес Тоде Митев, кој 12 сезони ги бранеше боите на “Осогово”, го постигна првиот гол за нашиот клуб во првиот меч од Прва фудбалска лига во независна Македонија ( “Осогово – “Тетекс” 3:0)
Фала Тоде за се што правиш за младите фудбалери на ГФК “Осогово”, објави ЗГ „Никола Мантов“ на својојот фејсбук профил.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе