Радио Кочани
Кочани

Одберете и вие едно од прекрасните кученца од расата Бишон, која е една од најпопуларните раси на кучиња.

863

 

Оваа слатка раса кученца е погодна за чување во домашни услови, многу е лесна за дресирање и исклучително е приврзана за сопственикот.

Иако има густи влакна, бишонот не е склон кон митарење и е одлична раса на кучиња за лица кои се склони кон алергии.

Информации на: 075/286-863 и 076/840-930

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе