Радио Кочани
Кочани

Жена од Кочани нападнала судски доставувач и му го оштетила автомобилот

6,330

Триесет и шестгодишна жена, со иницијали Б. Ј. од Кочани, нападнала судски доставувач.

Од МВР информираа дека нападот се случил додека вработениот се обидел да ѝ достави службени материјали.

„Жената физички го нападнала и со остар предмет му го оштетила возилото“, велат од полицијата.

Против неа поднесена е кривична пријава за спречување службено лице во вршење службено дејство.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе