Радио Кочани
Кочани

Викендов – Јубилејно 25 издание на Деновите на медот

220

АНКЕТА

Ќе има ли парламентарни избори во 2023 година?

На 22 октомври, сабота, ќе започнат Деновите на медот 2022, манифестација која годинава слави јубилеј – 25  години континуирано опстојување. Организатор е Пчеларското здружение „Матица“ од Кочани.
Деновите на медот (сабота и недела) вообичаено ќе се одржат во Паркот на Револуцијата. Свеченото отворање е закажано за 11 часот, со програма што ја организира здружението на пчеларите од Кочани.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. ПрифаќамПовеќе