Радио Кочани
Кочани

Жена прегазена во кочанско, се здобила со тешки повреди

5,437

На 22.09.2022 во 11.40 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на влезот во с.Теранци, кочанско, патничко возило „фиат пунто“, со кочански регистарски ознаки, управувано од В.Х.(46) од с.Теранци, удрило во пешакот Д.Р.(60) од с.Теранци.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Д.Р., констатирани во Општата болница во Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе