Радио Кочани
Кочани

Измамил 71 годишна баба од Koчани: И земал 200 евра за дрва и исчезнал

1,371

Вчера во 10.40 часот во Полициската станица Кочани, 71 – годишна жена пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 12.000 денари.

Според пријавеното, на 16.09.2022 околу 16.00 часот лицето дошло во  нејзиниот двор и ѝ понудило огревни дрва. Како што е пријавено, откако се договориле, таа му дала 12.000 денари, а  лицето заминало и не се вратило со дрвата, по што сфатила дека била измамена. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе