Радио Кочани
Кочани

Доброволното противпожарно друштво Кочани го одбележа својот први роденден

552

Доброволното противпожарно друштво Кочани во саботата го одбележа својот први роденден од основањето.

Денот беше исполнет со целодневна програма меѓу која беше изведена показна вежба со поддршка на ОО Црвен Крст – Кочани, презентација на противпожарно возило и опремата на ДПД Кочани, настап на ОМУ „Ристо Јуруков“, музичко-забавна програма за најмладите жители на градот заедно со ЈОУДГ „Павлина Велјанова“ и „Амичи“, како и музичка програма во остатокот на денот и вечерните часови со локални музички изведувачи.

Во склоп на одбележувањето на роденденот на ДПД Кочани, митрополитот Брегалнички, г. Иларион го освети домот на доброволното друштво кој се наоѓа во кругот на ТППЕ Кочани.

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе