Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Се гради автобуска постојка

299

За потребите на граѓаните на општина Зрновци започнавме со изградба и поставување на Автобуска постојка во општинскиот центар, информираат од Локалната самоуправа.
Истата ќе биде комплетно уредена со прозори, врата и клупи, се со цел заштита од лошите временски услови, наведено е во соопштението од Општина Зрновци .

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе