Радио Кочани
Кочани

Пациентка моли за помош во болницата во Кочани, во тешка состојба оставена на под…

5,428

Вознемирувачко видео е објавено на социјалните мрежи.

Пациентката Рабие Ибрахимова, со придружба на нејзиниот син Синавер Ибрахимов и сопруг Беадин Ибрахимов отишле во Итна медицинска помош со проширена дејност Кочани.

Таа имала влошена здраствена состојба, но според сведоци, не сакале да ја примат во болницата.

Седната на подот во ходникот, жената буквално моли за помош.

Видеото можете да го погледенете на следниов линк:

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе