Радио Кочани
Кочани

ПРИВЕДЕН КРАДЕЦ КОЈ УКРАЛ КОЧАНСКИ „ФОЛКСВАГЕН ПАСАТ“

2,131

На 16.09.2022 во 14.00 часот во Штип, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода К.А.(46) од Кочани.

Тој се сомничи дека утрото на 16.09.2022 на ул.„8-ми Септември“ во Кочани одзел патничко возило „фолксваген пасат“ со кочански регистарски ознаки, сопственост на Б.Г.(42) од Кочани.

Возилото било пронајдено и вратено на сопственикот, а К.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Може ќе ви се допадне
Напиши коментар

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе