Радио Кочани
Кочани

Синоќа се прскаше од земја против комарци

101

Вчеравечер се спроведе дезинсекциско третирање за заштита од комарци. Се прскаше од земја, а акцијата се реализираше нешто после 22 часот.

Во втората фаза од запрашувањето од земја беа опфатени 300 хектари во градот Кочани и во селата Тркање, Мојанци, Горни и Долни Подлог, Грдовци, Прибачево и Оризари.

Третирањето се изведе со воднорастворлив широкоспектарен инсектицид одобрен од Бирото за лекови.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе