Радио Кочани
Кочани

Најталентираните македонски млади програмери, кои се на подготовки за олимпијада, со помош на Вештачка Интелигенција си направија химна

282

Четворицата ученици од осмо и девето одделение, кои ќе ја претставуваат Македонија на евроспката и балканската јуниорска олимпијада по информатика се на подготвителен камп на Пониква. Тие го искористија слободното време за да експериментираат со Вештачката Интелигенција. Резултатот всушност звучи многу добро. Слушнете ја песната!

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе