Радио Кочани
Кочани

Радио Кочани ја доби наградата најдоброто во сферата на медиуми од Источниот регион на манифестацијата „Најдоброто од Истокот“

643

Синоќа во Хотел „Мајбери“ Свети Николе јубилејно по десетти пат се одржа манифестацијата „Најдоброто од Истокот“ каде беа доделени новинарските признанија за најдобрите институции и поеднинци, од различни области на опшественото живеење на Источниот регион.

Меѓу наградените за најдоброто во сферата на медиуми во Источниот регион со златна плакета се закити Радио Кочани. Еве дел од атмосферата и промотивна видео презентација за најстариот кочански електронски медиум како лауреат за 2023 година на овие простори.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе