Радио Кочани
Кочани

фото вест : Хаџи Паунов – МК ЖЕЛКИ го освои НОРД КАП!

415

Мото клубот ЖЕЛКИ од Кочани го освоија НОРД КАП ! Оваа информација по електронски пат ни ја испрати Момчило Хаџи Паунов, основач на кочанскиот мото клуб.

Членовите на МК ЖЕЛКИ во моментов се во Финска, од каде по краток одмор ја продолжуваат својата авантура на две тркала кон Македонија.

Повеќе информации за овој настан ќе има откако Хаџи Паунов и останатите од ЖЕЛКИ ќе се вратат дома.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе