Радио Кочани
Кочани

Виница – Асфалтирана улицата „Славчо Стојменски“

163
Градежните активности во нашата општина продолжуваат!

Денес се асфалтираше улицата „Славчо Стојменски“.
Паралелно се врши гребење на асфалтот на крстосницата на ул. “Јане Сандански” и ул. “4-та Македонска бригада” и во текот на наредниве денови истата ќе биде асфалтирана, наведено е во фејсбук објавата на Миле Петков, градоначалник на Општина Виница.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе