Радио Кочани
Кочани

Одржан третиот урбано-ридски крос во Зрновци „МЛАДИТЕ ТРЧААТ” (ВИДЕО)

353

Во организација на на Општина Зрновци и младинскиот Совет, денеска во Зрновци се одржа  третиот по ред традиционален урбано ридски крос „Младите Трчаат“ во чест и сеќавање на Васе Ангелов.

Целта на настанот  беше промовирање на спортот помеѓу младите во Зрновци како и зачување на споменот на сограѓаниот Васе Ангелов.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе