Радио Кочани
Кочани

Одбележан Денот на сесловенските просветители и патрониот празник на ОУ„Св.Кирил и Методиј“

401

ОУ „Свети Кирил и Методиј“ – Кочани, синоќа во пресрет на Денот на сесловенските просветители, го одбележа патрониот празник.
Присутните уживаа во богатата програма подготвена од учениците и вработените на училиштето.

На многубројната публика  се обрати в. д. директорката Христина Симова Јовановска, која ја прогласи првенката на генерацијата Јована Карова и пофалената ученичка Тамара Атанасова.

Беше доделена и диплома за натпросечни резултати по предметот Информатика на ученикот, Владимир Грчев.

Многубројната публика ги проследи настапите на училишниот хор, кратката драматизација и музичко-ритмичките точки, на тема „Во светот на анимираните филмови и бајките“

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе