Радио Кочани
Кочани

„Солидарност опен“ – Седум медали за каратистите на „Партизан“

535
Вчера ( 18 05 2024 год ) во Скопје во Спортската сала „Крсте Мисирков“ а во организација на Карате Клубот „Солидарност“ се одржа Мегународниот Турнир СОЛИДАРНОСТ ОПЕН 2024.

На Овој турнир учествуваа над 500 натпреварувачи од 45 клубови од Македонија, Србија и Косово.
Карате Клубот „Партизан“ учествуваше со свои натпреварувачи во категориите Кати и Кумите и освои вкупно 7 медали и тоа 1 златна, 2 сребрени и 4 бронзени.
– Злато освои Јован Арсов во категоријата Кумите Помлади Кадети ( +57 кг)
– Сребро освоија Филип Стојанов во категоријата Кумите јуниори ( +76 кг) и Никола Иванов во категоријата Кати машки родени 2016/17 и помлади.
– Бронза освоија Трајков Владимир во категоријата Кумите помлади кадети ( +57 кг), Никола Атанасов во категоријата Кумите родени 2013 год( +46 кг), Ангела Данилов во категоријата Кати родени 2012 година и Анастасова Илина во категоријата Кати родени 2016/17 и помлади.
Честитки до сите кои денес настапија на турнирот.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе