Радио Кочани
Кочани

Екологија – „Генералка викенд 24“ и во Кочани

442
Општина Кочани и годинава учествуваше во најголемата еколошка акција во државата насловена „Генералка викенд 24“, која, освен денеска, ќе се одвива и на 18 и 19 мај во различни градови во државата.

Во Кочани акцијата се одржа денеска.
Акцијата „Генералка викенд 24“ ја организира компанијата „Мен анд маунтен“ и се реализира со поддршка на Министерството за животна средина и просторно планирање, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство  и повеќе приватни компании.рани граѓани да се приклучат

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе