Радио Кочани
Кочани

Филип Стојанов „златен“ на турнир во Црна Гора

534

Филип Стојанов од Партизан-Кочани го освои златниот медал на Меѓународниот карате турнир „Плјевлја опен“ во категоријата над 76 килограми во јуниорска конкуренција.

На турнирот учествуваа околу 530 натпреварувачи од 37 клубови од Црна Гора, Македонија, Србија ,Босна и Херцеговина, Хрватска, Бугарија, Словенија и Албанија.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе