Радио Кочани
Кочани

Три награди на државен натпревар за учениците од СОУ „Гошо Викентиев“

533
На државниот натпревар по Англиски јазик кој се одржа на 11.05.2024 во Скопје, учениците од СОУ „Гошо Викентиев“ ги освоија следните награди:
I награда – Драган Хаџи Василев, трета година, ментор проф. Голубина Цекова.
II награда – Матеа Саздова, втора година, ментор проф. Марија Алексиева.
III награда – Антонио Лефков, втора година, ментор проф. Марија Алексиева.
Честитки за учениците и им посакуваме уште поголеми успеси во иднина.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе