Радио Кочани
Кочани

ОЛИМПИК ОПЕН 2024 – Три сребрени медали за каратистите на КК „Партизан“

247
Мегународен Турнир Олимпик ОПЕН 2024 – Скопје 14 04 2024

– Карате Клубот Партизан од Кочани настапи со 6 натпреварувачи и во многу силна конкуренција од над 800натпреварувачи од Македонија, Србија, Бугарија, Косово, Романија, Грција, Словенија, Босна,и Црна Гора освои 3 сребрени медали во категоријата Кумите.
– Медали освоија:
1. Божјидар Трајчев – второ место во категоријата Кумите/2013 год ( -35 кг)
2.Дамјан Арсов – Второ место во Категорија Кумите 2013 год ( +45 кг)
3. Филип Стојанов – Второ место во категоријата Кумите Јуниори ( +68 кг)
И останатите натпреварувачи( Томислав Ристов ,Мартин Арсов,и Јован Арсов) прикажаа добри борби но не успеаа да освојат медал.
Честитки до сите, напиша во својата фејсбук објава, Оливер Коцев, тренер на КК „Партизан“ од Кочани.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе