Радио Кочани
Кочани

(Интервју) Миле Лефков – Четири години летнаа набрзина, претстои нов мандат и многу работа…

432

На крајот од првиот мандат во траење од четири години во македонскиот Парламент, пратеникот од Кочани, Миле Лефков, конечно на разговор и во Радио Кочани. Покрај другото, основниот повод е и најверојатно неговиот втор мандат, преку предложената пратеничка листа на коалицијата „Твоја Македонија“ на седмото место во ИЕ број 3.

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе