Радио Кочани
Кочани

ГФК Осогово ве повикува… Сите на градскиот стадион „Никола Мантов“ во 15 часот…

390

ГФК Осогово денеска  30.03.2024 година со почеток во 15.00  часот ќе го одигра натпреварот од 22-то коло каде нашиот тим ке биде домакин на тимот на Новаци.

Ве повикуваме во што поголем број да заедно навиваме за нашето Осогово ,со фер и коректно навивање да им дадеме мотивација на нашите фудбалери да повторно се вратат на победите.Секој следен натпревар е значаен за нашиот тим во борбата за опстанок,па затоа ги повикуваме и нашите верни навивачи СЕЈМЕНИ да навиваат за Осогово ,нивната подршка во Струмица беше значајна ,затоа и утре ги очекуваме на трибините да заеднички се радуваме на победите на нашиот тим.

Сите на стадион, игра Осогово, секој е потребен.
Аванти Осогово.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе