Радио Кочани
Кочани

Душанка Горгиева Трпевски од Кочани е шеста на листата во третата изборна единица

685
На 28- oт Конгрес на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија се промовираа и изгласаа носителите на листите и кандидатите за пратеници за престојните парламентарни избори.
 
Душанка Горгиева Трпевски е кандидат за пратеник во третата изборна единица од општинската организација на СДСМ Кочани, каде за носителка на листата за пратеници е изгласана Сања Лукаревска.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе