Радио Кочани
Кочани

Општина Зрновци во градежна офанзива – Со почетокот на пролетта ќе се гради во трите населени места

248

Започна градежната офанзива на општина Зрновци за 2024 година.  Ќе се гради локален пат Зрновци- Мородвис и пешачка патека во Зрновци.

Ќе  претстои изградба на армирано бетонска преграда на „Морошка река“ , резервоар за вода во Видовиште, а ќе се афалтираат и повеќе улици.

За повеќе информации на оваа тема ја пренесуваме изјавата на градоначалникот на општина Зрновци, Борчо Коцев.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе