Радио Кочани
Кочани

Хуманитарен кошаркарски натпревар помеѓу СОУ „Љупчо Сантов„ и СОУ „Гошо Викентиев“

691

Вечерва во спортската сала „Сашо Лазарев-Чапо“ се одигра хуманитарен кошаркарски натпревар помеѓу средните општински училишта „Љупчо Сантов“ и „Гошо Викентиев“.

Собраните средства од натпреварот ќе бидат донирани на Здружението на слепи и слабовидни лица од Кочани. Влезницата чинеше 100 денари, а натпреварот беше организиран од страна на Општинската организација на Црвен Крст Кочани.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе