Радио Кочани
Кочани

КК „Партизан“ – Освоени 6 медали на турнир во Штип

472
Мегународен Турнир „Штипски Асови 2024“ ( 17 03 2024 год) – Одржан вчера во салата „Јордан Мијалков“ во Штип.

– Карате Клубот Партизан од Кочани настапи со 11 натпреварувачи сите во категоријата Борби и освои :
– 2 златни медали ( Филип Стојанов и Алексија Савева)
– 2 Сребрени медали ( Мартин Арсов и Имрен Саидова) и
– Две бронзени медали ( Никола Атанасов и Томислав Ристов)
Честитки до сите кои настапија на денешниот турнир.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе