Радио Кочани
Кочани

Старата касарна во Кочани конечно доби нов сјај – Во чистењето денеска помогнаа и жителите !

451

„Чистата и здрава околина е одговорност за секој од нас“ е пораката која се испраќа со акцијата за чистење на ѓубрето во кругот на Старата касарна под спомен домот „АСНОМ“ во Кочани.

Организаторите ги повикаа сите граѓани и локални организации да бидат дел од акцијата која се реализираше денеска.

За поголема успешност поддршка дадоа и екипите на КЈП „Водовод“, а учествуваше и населението кое живее во непосредна близина.

Активноста е дел од проектот на СИГА ,,Girls’ Leadership Initiative for Community Empowerment” кој е поддржан од Германското друштво за меѓународна соработка ГИЗ, како дел од регионалниот проект ,,Социјално вклучување на ранливите групи на Западен Балкан”.

Наша екипа беше на лице место и еве што забележа:

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе