Радио Кочани
Кочани

Започна со пролетното озеленување на јавните површини во Кочани

957
Општина Кочани започна со акцијата за засадување на високо квалитетни повеќегодишни садници во централните делови на градот.
Во текот на месецот беа засадени стотина садници, а денеска дваесеттина од видот Robinia pseudoacacia „Umbraculifera“ во централните градски делови.
Општина Кочани ќе проложи и во наредниот период со ваквите активности за разеленување кои се од корист за животната средина и амбиенталниот воздух. Воедно се апелира до граѓаните грижливо да се однесуваат кон новите садници и животната средина.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе