Радио Кочани
Кочани

ГФК „Осогово“ – Фикрет Љиварека во дресот на репрезентацијата

513

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 19 години  Тони Јакимовски упати повик до нашиот фудбалер Фикрет Љиварека. Оваа репрезентација ке одигра два пријателски натпревари против  репрезентацијата  на Босна и Херцеговина на 27.02 и 29.02.2024 год. И двата натпревари ке со одиграат во Скопје на терените на тренинг центарот ,,Петар Милошевски,,.

Овие два натпревари ке бидат последна проверка пред елитната фаза на квалификации во Март за пласман на Европско првенство за фудбалери до 19 години.

ГФК Осогово упатува голема благодарност до сите верни навивачи кои вчера беа на градскиот стадион ,,Никола Мантов,,и дадоа голема подршка во победата на нашиот тим против тимот на Тетекс . Се надеваме дека и наредните натпревари Осогово повторно ке има помош од своите навивачи и навивачката група Сејмени и заедно ке се радуваме на успесите на нашиот клуб.
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе