Радио Кочани
Кочани

Во Кочани викендот облачно време и врнежи од дожд…

726

Променливо облачно и релативно топло време, во Кочани, прогнозира УХМР за денеска, 10 февруари.

Се очекува во текот на денот да дува и умерен ветер кој во попладневните часови ќе се засили.

Максималната дневна температура ќе се движи од 13 до 18 степени.

Од вечерните часови, пак, се најавува и дожд

Повремено пообилни врнежи ќе има преку ноќта и во понеделник, а УХМР прогнозира и дека ќе бидат проследени со појава на ретки грмежи.

Во вторник врнежите ќе престануваат, а дневните температури ќе продолжат постепено да опаѓаат.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе