Радио Кочани
Кочани

Започна четвртото издание на „Денови на литературата“

204

Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 февруари.

Попустите важат и за книгите кои се достапни на е-продавницата www.literatura.mk.

Во акцијата се вклучени илјадници книги од голем број македонски издавачки куќи: изданија од „Арс Ламина“, „Академска книга“, „Антолог“, „Бата прес“, „Бегемот“, „Збор“, „Или-или“, „Култура“, „Мартина“, „Муза“, „Нампрес“, „Полица“, „Прозарт“, „Сакам книги“, „Слово“ „Три“ и „Чудна шума“.

Каталогот со дел од книгите можете да го разгледате на следниот линк:
www.arslamina.com/Denovi_na_literatura_2024/index.html

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе