Радио Кочани
Кочани

Министерот за земјоделство Трипуновски во Кочани

210

Цветан Трипуновски, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство во штотуку избраната Техничка влада во Македонија денеска ја посети Локалната самоуправа на Општина Кочани. Притоа, тој, најпрвин разговарсше со градоначалникот, Љупчо Папазов за актуелни прашања во земјодеството, а потоа најави посета на земјоделска фирма.

 

 

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе