Радио Кочани
Кочани

МВР: Мотоциклист удрил во возило, па го нападнал возачот

1,556

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 22-годишниот Џ.И. од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, извести МВР.

На 12.10.2023 на Градскиот плоштад во Кочани, пријавениот со мотоцикл удрил во возило, по што и физички го нападнал возачот на возилото, додаваат од МВР.

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе