Радио Кочани
Кочани

Облешевец пуштил во „промет“ фалсификувани 500 евра

2,946

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.И.(60) од село Облешево, кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Како што извести полицијата, тој на 26.09.2023 во менувачница во Кочани, пуштил во оптек фалсификувана банкнота во апоен од 500 евра.

 

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе