Радио Кочани
Кочани

Унија на жени на ВМРО – ДПМНЕ – Трибина ,,Да се обединиме за сите жени”

331

Вчера, во преполна сала и пријатна атмосфера, УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Кочани организираше едукативна трибина под мотото ,,Да се обединиме за сите жени” на која говореа Александра Соколова – психолог, Д-р Кристина Серафимова – Спец.по неврологија, Снежана Хаџи-Паунова – правник и Лидија Серафимова- професор по предучилишно воспитување. Модератор: Марија Ананијева – Претседател на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Кочани.  Сите заедно да застанеме против насилството врз жените! „16 дена активизам против родово базирано насилство врз жените”

преземенот од ОК на ВМРО – ДПМНЕ

Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе