Радио Кочани
Кочани

Зрновци – Обезбедени 4, 3 милиони за рoвокопач – натоварувач

206
Денес со Бирото за регионален развој на Република Македонија потпишавме договор со кој обезбедуваме 4 311 272 денари за “Набавка на комбинирана машина ровокопач-натоварувач за потребите на општина Зрновци” !

По 27 години постоење, ова ќе биде првата обезбедена Комбинирана машина на општина Зрновци, која што значително ќе најде примена во секојдневието се со цел навремено уредување и градење на комунална инфраструктура за потребите на граѓаните на општина Зрновци ❗
Продолжуваме одговорно и посветено за доброто на општина Зрновци и сите жители и посетител.
фејзбук објава на градоначалникот на Зрновци, Борчо Коцев
Може ќе ви се допадне

Интернет страницата користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Со прифаќање се согласувате со политиката на приватност колачиња. Прифаќам Повеќе